Pražská obec unitářů

jedno místo, mnoho cest • mnoho cest, jeden cíl

unitářské principy s tradicí od 16. století:

svoboda • rozum • tolerance

Témata shromáždění

(dočasná změna místa konání: Karlova 8, Praha 1)


21. 7. Shromáždění v Archeologickém parku

K zamyšlení nad realitou dávných věků a k inspiraci pro naši budoucnost se sejdeme v Archeologickém parku na Liboci – jako vždy v 10:30. Lze jet autobusy č. 108, 168 nebo 191 do zastávky Libocká, anebo dojít pěšky od tramvaje č. 1 a 2 z konečné Sídliště Petřiny), případně č. 18 a 20 (konečná Divoká Šárka). Také je možnost domluvit se na společné dopravě autem.28. 7. Náš vnitřní domov

Agata Pešková
Jak si postavit svůj vnitřní dům? Co k tomu potřebujeme? Kdo tam s námi bydlí? Jak si zařídíme interiér, aby se nám bydlelo dobře? A především – zhasne oheň?4. 8. Čistota duše a bahno světa

Petr Samojský
Dá se jít deštěm tak, aby nás nepotřísnilo bahno? Dá se uchovat si v srdci tu čistotu, která dává našemu životu smysl a směr?11. 8. Jsme na jedné lodi?

Jana Komárková
Bože, dej nám sílu plout životem při vědomí, že cíl cesty je společný.18. 8. Postav most místo zdí

Co všechno brání lidem v porozumění a projevu dobré vůle? Shromáždění spolu s členy výpravy naší partnerské obce v Paramus.25. 8. Kdo máš uši k slyšení (Lk 8:8)

Podivná slova Ježíšova si žádají hlubší zamyšlení. Všichni přece máme uši, že? Tak co tím chtěl autor říct? Shromáždění se koná v prostorách Nadace Dar sluchu. Budeme mít příležitost projít unikátním modelem lidského ucha a prohlédnout si expozici upozorňující na různé souvislosti spojené s darem slyšení. Místo konání Újezd 26, Praha 1.