Pražská obec unitářů

jedno místo, mnoho cest • mnoho cest, jeden cíl

unitářské principy s tradicí od 16. století:

svoboda • rozum • tolerance

Programy a kurzy


Naše programy jsou otevřené veřejnosti. Pokud máte dotaz týkající se programů, napište nám e-mail: info@unitaria-praha.cz


Úterky v unitářské knihovně -- Duševní hygiena
5. 2. od 17:00, Karlova 8
Jak si chránit, udržovat a zlepšovat zdraví duše? Jak o ni pečovat? To jsou otázky, které souvisejí s každým náboženstvím i duchovním proudem – přesněji řečeno především s jejich aplikací v běžném životě. Ovšem péče o duši je důležitá i pro člověka, který se vědomě vyhýbá spojení s náboženstvím, je součástí osobní spirituality každého z nás.
Kromě náboženství je téma duševní hygieny spojnicí také k jiným oborům: psychologii, sociologii, filozofii, umění, ale i k péči o tělo a fyzickým aktivitám.
Z českých unitářských autorů se této oblasti například Norbert F. Čapek a Karel Hašpl a od obou z nich najdeme v naší knihovně zajímavé knihy i kratší texty věnované duševní hygieně. Jejich úvahy budou základem pro únorové úterní setkání, ovšem doplněné o inspiraci z dalších četných knih našeho fondu – především z oblasti psychologie, estetiky a beletrie.  Pořadem provází Kristýna Ledererová Kolajová.

 


Setkávání nad duchovní literaturou
Kroužek setkávání nad duchovní literaturou se bude konat v úterý 12. 1. a 26. 1. od 16:30. Program bude jako obvykle čtení a rozebírání textů duchovně zaměřených knih, vede Jana Hrevušová.