Pražská obec unitářů

jedno místo, mnoho cest • mnoho cest, jeden cíl

unitářské principy s tradicí od 16. století:

svoboda • rozum • tolerance

Témata shromáždění

 


19. 5. „Ty máš život před sebou“
Petr Samojský
V mládí člověk tento výrok slyší častěji, postupně se jeho frekvence snižuje. Na druhé straně ale je platný vždy a pro každého!
26. 5. Desatero podílníka chrámu
Petr Samojský
I v dnešní postmoderní době si lidé budují chrámy, podle toho, co uctívají. Co uctíváme my, jaké chrámy a chrámečky si stavíme?
2. 6. Květinová slavnost -- Střípek pro štěstí
Jak dosáhnout pravého štěstí? Co všechno ke štěstí vlastně potřebujeme? Květinová slavnost je naše tradiční příležitost připomenout si ideál jednoty v různosti, tolerance a vzájemného porozumění. Přineste s sebou květinu podle vlastní volby. Vystoupí orchestr Šarbilach.
9. 6. Spíše přibijete vítr!
Petr Samojský
Kdo poznal štěstí, radost, lásku a naději, nechce o ně přijít; a kdo ví, jak si je za každých okolností zaručit, ten si je vzít prostě už nikdy nedá. To už taky znáte, že? Zpívá pěvecký sbor Sebranka.
16. 6. Krása jednoduchosti
Petr Samojský
Život dokáže být nesmírně složitý, o tom se každodenně přesvědčujeme v realitě našeho světa. Navzdory tomu, a vlastně i právě proto, je dobré pěstovat umění jednoduchosti. Slavný architekt Frank Lloyd Wright nám nabízí zajímavou inspiraci. Po shromáždění se koná debata o programech POU.
23. 6. Pod zorným úhlem – čeho?
Petr Samojský
Dobře známe to krásné heslo Sub specie aeternitatis, pod zorným úhlem věčnosti. Každodenní život nám ale zpravidla nedává přiliš možností se věčnosti blížit, nebo ano?
30. 6. Aby nás dohnaly naše duše
Vlastík Krejčí
Jaké je naše tempo, a jaké tempo potřebují naše duše? Dokážeme srovnat krok?  Aneb jít po cestě sám, nebo s někým?