Pražská obec unitářů

jedno místo, mnoho cest • mnoho cest, jeden cíl

unitářské principy s tradicí od 16. století:

svoboda • rozum • tolerance

Témata shromáždění

 


25. 2. Vstup na naši loď
Petr Samojský
Stát pevně na palubě rozbouřeného moře. Jak se tato metafora potkává se symbolem lidské cesty životem? Určitě o tom každý už víme své.
3. 3. Každý problém má své řešení
Petr Samojský
To se tak říká, že každý problém má své řešení. Na první pohled je to laciná pravda, na druhý pohled je to nesmysl, a na třetí pohled – ? Přitom je to zásadní téma našeho života!
10. 3. Pohlédnout do nitra věcí
Petr Samojský
Stereotypy, předsudky, obavy, strach – co všechno omezuje náš rozhled? Jak často dokážeme opravdu svobodně proniknout orámováním zvyků?
17. 3. Každý den je jen jeden
Petr Samojský
Máme už něco odžito, a neznámý počet dnů před sebou. Je to tak, zdá se to samozřejmé. A přece je každý den jen jeden, zcela originální a s unikátní příležitostí ho prožít.
24. 3. Světlo vprostřed nás
sdílené vedení
Shromáždění věnováno krásným a inspirujícím myšlenkám. Používáš symbol světla ve své osobní spiritualitě? Naše společenství je také prostorem pro sdílení světla.
31. 3. Svět potřebuje naše požehnání!
Petr Samojský
Byť v nás snadno může vzniknout dojem osobní nezávislosti, přece bychom se neobešli bez lecčeho, co nám nabízí svět a lidské společenství. Jak se podílíme na reciproční vzájemnosti? Přineste s sebou stužku podle svého výběru, cca 50 cm dlouhou.